* Dobrodošli na www.zlosela.com

četvrtak, 27. ožujka 2014.

U KUPRESU ODRŽANO 4. ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ NJEMAČKOG JEZIKA

DEUTSCH-OLYMPIADE 2014

IV. kantonaler Wettbewerb aus der deutschen Sprache 
IV. županijsko natjecanje iz njemačkog jezika
Kupres, 22. März 2014 / 22. ožujka 2014.

IV. županijsko natjecanje iz njemačkog jezika za razine A2, B2 i C1 održano je 22.03.2014. u Srednjoj školi „Kupres“ pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, prosvjete, kulture i športa HBŽ-a. Organizatori natjecanja su bili Goethe-institut Sarajevo, BHDLV (Udruženje nastavnika njemačkog jezika BiH) i Stručni aktiv nastavnika njemačkog jezika HBŽ-a.




                                    I Z V J E Š Ć E

IV. županijsko natjecanje iz njemačkog jezika za razine  A2, B2 i C1 održano je 22.03.2014.      u Srednjoj školi „Kupres“ pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, prosvjete, kulture i športa HBŽ-a. Organizatori natjecanja su bili Goethe-institut Sarajevo, BHDLV (Udruženje nastavnika njemačkog jezika BiH) i Stručni aktiv nastavnika njemačkog jezika HBŽ-a.

Na natjecanju je sudjelovalo 16 kandidata,  pobjednika iz 7 srednjih škola HBŽ-a, na nivou A2 7 kandidata, nivou B2- 5 kandidata i nivou C1- 4 kandidata.
Kandidati su se natjecali u 3 vještine: slušanje, čitanje i govor.
Natjecanje su pratila i ocjenjivala 3 povjerenstva: nivo A2- predsjedatelj Mario Miloloža i članovi Ivona Milošević i Sandra Baković; nivo B2- predsjedateljica Marija Papić i članovi Kata Krajina i Anita Ćosić i nivo C1- predsjedateljica Kristina Krezo i članovi Zdravka Krišto i Mate Vrdoljak.
Voditeljica natjecanja kao i predsjedateljica povjerenstava bila je Dubravka Vukadin, a nadzor cjelokupnog natjecanja i vođenje zapisnika obavila je Dinka Ćosić.

LISTA POBJEDNIKA
A2
Mjesto     Ime i prezime                 Škola                                  Ukupno bodova od max. 45 bodova
1.              Krunoslav Ćosić             Srednja škola «Tin Ujević» Glamoč                           40
2.              Vinko Markić                 Gimnazija Livno                                                             39
3.               Josip Perić                     SSŠ Tomislavgrad                                                          38      

B2
Mjesto     Ime i prezime                 Škola                                  Ukupno bodova od max. 55 bodova
1.              Tina Toto                       Gimnazija Livno                                                                 46
2.              Julia Matošević             Srednja škola «Kupres»                                                   43
3.              Dolores Perković          Gimnazija «Marko Marulić» Tomislavgrad                   42      

C1
Mjesto     Ime i prezime                 Škola                                  Ukupno bodova od max. 65 bodova
1.             Anton Milošević             Srednja škola «Tin Ujević» Glamoč                            53
2.             Dženana Puškar              SSŠ Livno                                                                        42,5
3.             Milak Mahir                     Gimnazija Livno                                                            38     

Pobjednici
A2  Krunoslav Ćosić
B2  Tina Toto
C1  Anton Milošević

sudjeluju na državnoj olimpijadi (Deutscholympiade 2014) koja se održava 04.04.2014. u Sarajevu u organizaciji  Goethe-instituta BiH i BHDLV i  imaju mogućnost, ukoliko pobjede na razinama B2 i C1, sudjelovati na svjetskoj olimpijadi u Frankfurtu/M od 03.08 – 16.08. 2014.
Pobjednicima županijskog natjecanja želimo puno uspjeha u Sarajevu.

Predsjedateljica natjecanja:
Dubravka Vukadin, prof.

Srednja škola «Kupres»

Nema komentara:

Objavi komentar

Samo kupreške vijesti - Web stranica sela Zlosela u općini Kupres, Dobrodošli WWW.ZLOSELA.COM! Kupreški edukativno-informativni web portal!